Autor: Johann Günther Friedrich Cannabich 1777 - 1859
22 kolorovaných mědirytin, torzo knihy, pouze mapy (některé složeny), vyd. kolem r. 1830, kožený hřbet se zlacenou ražbou,
podpis s věnováním autora, vyd. J.E. Novák, Praha, 1930, první svazek edice Lomikel, pův. brož, 46s., obálka lehce zašpiněná, jinak dobrý stav
8x pův. litografie L. Jiřincová, podpis obou autorů (za obsahem), vyd. Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel, Praha, 1953, ex.: 571/1000, volné listy v obálce, 95s., velmi dobrý stav
6x litografie V. Gergel'ová (na obálce, 3x celosrt., 2x v textu), vyd. Mladé léta, Bratislava, 1961, volné listy v obálce, dobrý stav