Vyvolávací cena: 1000,- Více zde aukce

Paměti zemřelého J. Grossmana

Autor: Jiří Grossmann 1941 - 1971

48 povídek Jiřího Grossmanna a Miroslava Šimka, vázáno v plastových deskách, dobrý stav

24 x 42

24 x 42

litografie

16,7 x 12,3 cm

dřevoryty V. Mašek, nákl. E. Jánské, Praha, 1930, patnáctý svazek edice Stožár, (slepotickové razítko v tiráži), výtisk č. 100, vytiskla Státní tiskárna v Praze podle osnovy Karla Dyrynka, svázal A. Tvrdý, pův. kožená vazba, 85s., místy flíčky na stránkách, velmi dobrý stav

soubor kreseb z z období autora působení v rakouské armádě během První světové války, kresby jsou datovány do let 1915-1918, motivem jsou portréty vojáků, výjevy z vojenského života, lazaretu, blázince, krajiny, měst, (např. Volodymyr-Volynskyi), většina kreseb signována a datována, jednotlivé kresby jsou vždy v horní části přilepeny na černý papír, velmi dobrý stav

3x sign. lept J. Walterová, vyd. Supraphon, Praha, 1971, 12. svazek edice Polyhymnia, 40. svazekl edice Lyra Pragensis, ex.: 186/200, ruční papír z Velkých Losin, volné listy v obálce, 37s., výborný stav

2018, Nová tiskárna Pelhřimov

Stav: velmi dobrý, mírné opotřebení, lehce ušpiněná obálka

2011, Academia

1934, vlastní náklad

Stav: dobrý, vazba zašlá, listy zažloutlé, ořízka politá