Téma položek aukce: Stará Říše

podpis J. Florian, ručně kolorované zdobení kolem titl. listu, kolorovaná ochranná známky, vyd. J. Florian, Stará Říše, 1911, pův. brož, 253s., dobrý stav

podpis s věnováním J. Florian, vyd. M. Florianová, Stará Říše, 1920, il. J. Benda, ex.: 43, pův. brož, dobrý stav

kolorovaná titl. strana, vl. nákladem J. Deml, Stará Říše, 1907, tisk F. J. Trnka, Třebíč, nákl. 300 exemplářů, pův. brož, 119s., obálka opotřebena, jinak velmi pěkný stav

24 x 42

24 x 42

litografie

16,7 x 12,3 cm

5x kolorovaná erotická ilustrace O. Mrkvička, podpis výtvaníka, tato knížka vyšla v srpnu 1930 jako 14. a  15. svazek sbírky Knížky pro potěšení, vyd jako soukromý tisk Stanislav Neumann, ex.: II.A/10, majitel Stanislav Neumann, pův. brož, 90s., dobrý stav

 5x perokresba V. Diviš, vyd. Stanislav Neumann, 1929, ex. 2C/300, celkem 360 výtisků, z francouzské poesie XV až XVIII století, pův. brož, ruční papír, 63s., potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav

patentní dokumenty pocházející z nejsterší pražské patentní kanceláře založené roku 1886 Jindřichem Schmolkou, dokumenty ve čtyřech jazycích platící pro země Německo, Itálie, Maďarko a Švýcarsko, vydané na jméno Josef Krček, patent na pohyblivé vojenské terče (?), r. 1908-1912, obsahuje nákresy a plány patentovaného vynálezu, podpisy a razítka, jeden dokument potrhán, dobrý stav

1925, Jos. R. Vilímek

Stav: jemně odřená vazba, povolená

2017, Etnologický ústav AV ČR

Stav: dobrý, mírné opotřebení, stránky lehce zažloutlé

2017, Museum Kampa