Téma položek aukce: válka

soubor deníkových záznamů československého legionáře, vzpomínky na ruské zajetí a působení v legiích, cesta do Československa přes americký kontinent, v záznamech o cestě zpět do Evropy je zmínka o projetí místem kde ztroskotal Titanik, několik drobných kreseb, a podpisů spolubojovníků, jeden ze sešitů je pravděpodobně diář: množtsví dat a událostí, adresy na spolubojovníky, některé ze sešitů v horším stavu, soubor není uceleným celkem, není jisté zda se jedná jen o jednoho autora

album válečných pohlednic, společné fotografie, portréty, válečné momentky aj., dobrý stav, album lehce opotřebeno

soubor válečných pohlednic s motivy pomníků, hrobů a hřbitovů, volné pohlednice, dobrý stav

portrétní fotografie československého legionáře a generála V. V. Klecandy, volná fotografie, dobrý stav

knihy: Ohnivý drak, Veliké dni, Mohutný sen, 3x podpis R. Medek, Cestami odboje I., A. Zeman, 1926, Kronika Československé legie ve Francii I. J. Boháč, 1938, Povstalci, K. Fibich, 5sv., Legionářská Trilogie, A. Zeman, 3sv., Vojáci císařství, Vojáci revoluce, R. Vlasák (nekompletní horší stav), Plukovník Švec, J. Kudela, 1932, Osvobozená legenda II., F. Zuman, 1922, Terezínští katané, E. Lauseger, Cestou našeho odboje, J. Červinka, 1920,Kronika 2. československého pěšího pluku Jiřího z Poděbrad 1916-1920, 1926, Z bojů za svobodu, J. Veselý, 1923, Československé revoluční hnutí na Rusi, 1919, Legie cti, S Francií za svobodu světa, E. Ulrych, Osudné rozhodování, F. Zuman, 1927, Mé vzpomínky v války, G. Habrman, 1928, Rozprávky z Ruska, Tajovský, 1920, Návrat československých legií kolem světa do vlasti, aj., některé knihy jsou v horším stavu, většina velmi pěkně zachována

soubor kreseb z z období autora působení v rakouské armádě během První světové války, kresby jsou datovány do let 1915-1918, motivem jsou portréty vojáků, výjevy z vojenského života, lazaretu, blázince, krajiny, měst, (např. Volodymyr-Volynskyi), většina kreseb signována a datována, jednotlivé kresby jsou vždy v horní části přilepeny na černý papír, velmi dobrý stav

soubor legionářských fotografií: 6. československý střelecký pluk - Hanácký a jeho působení na ruské Sibiře, jeho anabaze a cesta z Vladivostoku přes Čínu, Singapur, Suez, Terst až do Prahy, na stroji psaný seznam fotografií s čísly a názvy, poděkování člena pluku na volném listě, signováno, vše v kart. krabičce, velmi dobrý stav

litografie

16,7 x 12,3 cm

litografie

16,7 x 12,3 cm

24 x 42

podpis autora, r. 1971, strojopis, volné listy, 70s., dobrý stav

recept na užívání neudané léčivé vody a masti neudaného složení, německý text, volný list, dobrý stav

strojopis, clpl. pevná vazba, bez nakl. údajů, nestr., dobrý stav

1998, Books

Stav: dobrý, opotřebeno, stránky zažloutlé, ušpiněno

2002, Motýl

1982, Státní pedagogické nakladatelství

Stav: dobrý - opotřebeno - odřeno a ušpiněno