Bibliofilská a knižní aukce (21. listopadu 2024)

Výpis položek aukce

obálka a vstupní kresba Toyen, uspořádali a přeložili Arno Kraus a Jaroslav Podroužek, spolu s Toyen podepsáni v tiráži, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, edice Klub 777 bibliofilů, ex.: 220/777, volné listy v obálce, 62s., obálka opotřebena, potrháno při okrajích hřbetu, dobrý stav

3x sign. litografie J. Šorfová, vytištěno 55 výtisků na maršovském ručním papíru v dílnách Výtvarné školy v Praze, 1955, podpis autorky v tiráži, volné listy v obálce, dobrý stav

8x sign. lept K. Šafář, vyd. Sběratelé exlibris, Pardubice, 1997, ex. 15/120 (grafiky tiskl Zd. Šíma), volné listy v obálce, výborný stav

ilustrace a typografická úpraha Z. Dvořáková, atelier K. Svolinského, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha, 1968, podpis autorky v tiráži, volné listy v obálce, dobrý stav

4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. 65/200, na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav

faksimile dopisu a básně, vyd. Pražská imaginace, (1987), ve spolupráci s O. Hemerou, nákl. 50 ks., volné listy v obálce, dobrý stav

5x sign. suchá jehla O. Čechová, vyd. Karel Žižkovský, Praha, 1973, ex. 51/60 s podpisem autorky v tiráži, grafiky vytiskli Pavel a Milan Dřímalovi, volné listy v pův. ob., prostor grafik i básní zažloutlý od vložených listů, 18s., velmi dobrý stav

6x sign. litotgafie L. J. Kašpar, podpis a věnování autora, vyd. Exlib Risten, Frederikshavn, 1970, autor dánského textu Klaus Rödel, ex.: 90/100, pův. sešit, velmi dobrý stav

Úvahy
1500,- aukce

4x celostr. dřevoryty z cyklu 'Čtyři příběhy bílé a černé' a 8 menších v textu F. Kupka, vyd. Obelisk, 1969, volné archy v obálce, 29s., přiloženo PF 1969 nakl. Obelisk, podepsaní A. Hartmann, F. Šejna, J. Hamzlová, dobrý stav

3x sign. komb. technika A. Khunová, podpis autorky básní, překl. J. Seifert, vyd. Spolek českých bibliofilů, 1989, nákl. 150 výtisků,

5x litografie K. Beneš, vyd. u příležitosti svých padesátin K. Beneš, ex.: 20/50, signováno v tiráži, volné archy v obálce, velmi dobrý stav

4x dřevoryt (včetně dvoubar. tit. listu) J. Váchal, vyd. Josef Florian, Strážnice na Moravě, 1912, tisk Kryl a Scotti, karton. vazba, 23s., vlastnické razítko na titl. straně, podpis majitele na obálce, dobrý stav

10x sign. mědirytina C. Bouda, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ex. 186/200 na ručním papíře z Velkých Losin, úv. pozn. J. Tomeš, volné listy v pův. clkž. pouzdře, zažloutlé okraje listů, jinak dobrý stav

sign. linoryt O. Janeček, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1990, papír z Velkých Losin, ex.: 69/250, podpis v tiráži M. Dyrynk a J. Hořec, volné archy v obálce, 17s., dobrý stav

sign. bar. komb. technika K. Demel, vyd. Lyra Pragensis, Praha 1999, ex.: 136/200, pův. brož, 74s., dobrý stav

podpis autora na patitulu, frontispis A. Procházka, Václav Pour, Praha, 1941, XVI. svazek Pourovy edice, ruční papír, ex.: 16/35, volné archy v obálce, 25s., výborný stav

31 mědirytinových portrétů slavných osobností českých i moravských, mědiryt ve fontispisu, drobný mědiryt v textu, značeno J. Balzer, autor předloh většiny rytin Jan Tomáš Kleinhard, vyd. Wolffgang Gerle, Praha, 1773, německý text, chybí 4s., a mědiryt (J. Hus) mezi 60 a 69s., jeden mědiryt uvolněn ( J. A. Komenský), pevná převazba, 123s., vlastnické razítko na titl. straně, lehce opotřebeno, odhalen kus knižního bloku při spodní části hřbetu, dobrý stav

iniciály, viněty, ozdobné linky z typografických ozdůbek, vlysy, 4 mědirytinové přílohy: s. 30 epitaf Václava Hájka z Libočan na jeho náhrobku (značeno Ignatius Saltzer), s. 42 heraldické znaky I, II, s. 107 postava Markomana a Kváda, mince a gombíky (značeno Saltzer Fratres Sculp: et excud: Pragae), vyd. tisk Žofie Kirchner, faktor František Karel Unger, Praha, 1761, pevná, celokožená vazba se štítkem na hřbetu, červená ořízka, německý text, 192s., vlastnické razítko na titl. straně, lehce opotřebená horní část hřbetu, dobrý stav

Nové vydání. Kniha veršů 1923–1928, ob., front., titul a ilustr. Karel Teige, 46. svazek edice Odeon, Praha 1928, 64s., brož., lehce natržený hřbet v horní části, z části se odlepující knižní blok, opotřebený ale dobrý stav

typo. K. Teige, 37. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1928, 2. vydání, vytiskli Kryl a Scotti, 64 s., brož., lehce zašpiněná obálka, lehce poškozený hřbet pří horníčásti, natržen ve spodní části, vepsán text bez souvislosti na patitulu, věpsán text: Vánoce 1928, dobrý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

24 x 42

24 x 42

24 x 42

vyd. Ludvík Bradáč, Praha, 1919, 2. svazek Grolierovy knihovny, pevná polokožená vazba 180s., dobrý stav

erotické ilusrace, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, dobrý stav

podpis F. Gellner, věnováno S. K. Neumannovi, r. 1903. edice Spolku literátů mladé generace Syrinx, brož, 59s., zcela rozpadlá brož

1944, B. Smolíková-Mečířová

Stav: dobrý - opotřebeno - vazba odřená, ušpiněná - místy potrhaná

2015, PANT

Stav: dobrý, mírné opotřebení, stránky zažloutlé

1977, Odeon