Bibliofilská a knižní aukce (21. listopadu 2024)

Výpis položek aukce

podpis a věnování autora na titl. straně, obrazová monografie, vyd. Edité par Editions Cercle D'Art, Paris, 1964, pův. clpl. vazba, 79s., vazba lehce natržena cca 2 cm při hřbetu, vlastnické razítko, dobrý stav

podpis F. Hrubín na titl. straně, r. 1967, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1967, pův. clpl. vazba s obálkou, 262s., výborný stav

kniha otázek a odpovědí pro základní výchovu v pivovarské živnosti, vl. nákladem J. Jelen, Mělník, 1942, podpisy dvou průmyslníků z První plzeňské rafinerie na smrkovou smolu Čížek & Schmaus, 156 obrázků: čb. foto, kresby, tech. nákresy, množství dobových reklam, poloplátěná vazba, 379s., velmi dobrý stav

vyd. Jaroslav Pospíšil, Praha, 1913, převazba, 469s., chybí portrét autorky ve frontispisu, lehce povolená vazba, dobrý stav

podpis autora na titulní straně, vyd. Olympia, Praha, 1989, pův. clpl. vazba s obálkou, 255s., výborný stav

95
1500,- aukce

podpis V. Havel s kresbou srdíčka na titl. straně, vyd. Paseka, Praha, Litomyšl, 1996, pův. vazba s obálkou, 196s., kniha z kuřáckého prostředí, velmi dobrý stav

soubor sign. bar. lit. Jiří Bouda, nákl. 140 výtisků, Praha, 1996, volné graf. listy v obálce, dobrý stav

2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., dobrý stav

orig. kresba fixem s věnováním a podpis K. Pacovská, vyd. Albatros, Praha, 1988, clpl. vazba s pův. lam. obálkou, 75s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav

3x sign. suchá jehla M. Stretti, podpis F. Hrubín v tiráži, vyd. V. Bujárek, volné listy v obálce, dobrý stav

ilustrace Mishima Yunosuke a Arai Shujiro, 4. vydání, vyd. C. F. Amelang, Leipzig, T. Hasegawa, Tokyo, japonský krepový papír, ochranná kart. obálka, 86s., dobrý stav

2x sign. kolorovaná celostr. kresba, 1x drobná klorovaná kresba M. Hrůzová, vyd. Klub bibliofilů v Myslibořicích, 1939, podpis autorky a překladatele v tiráži, tisk J. Pejchl, ex.: č. 15, dobrý stav

vyd. M. Knapp, Praha, Karlín, 1882, pův. clpl. nakl. vazba s ornamentální zlacenou ražbou na předních deskách a hřbetu, 291s., skvrny na předsádkách, podpis majitele knihy, velmi dobrý stav

vlepena orig. sign. fotografie P. Helbich, vyd. Greisen, Praha, 2008, ex.: 46/100, pův. clpl. vazba s obálkou, 119s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav

podpis Josefa Suka na fotografii Františka Drtikola, Praha, 1924, zadní strana v minulosti podlepena papírem, lehce zašpiněno kolem fotografie, dobrý stav

1. vydání sbírky básní Jiřího Wolkera, kresba v titulu a na obálce původní linorytová viněta Jan Zrzavý, 2.sv. edice Bystřiny, vydal Karel Beníško, Plzeň 1921, orig. brož, 51 s., dobrý stav, obálka při krajích zašlá, dedikace bez souvislosti na titl. straně, dobrý stav

podepsáni: František Halas, Antonín Burka, Milan J. Čížek, Josef Dvořák, Josef Kaplický, Bohumil Mathesius, Stanislav Neumann, Jaroslav Novotný, Vladimír Novotný, Vladimír Ortl, Jaroslav Pohl, Pavel Sochor, Josef Sonberg, Vladimír Sychra, Václav Tomsa, Arnošt Vlašimský a Jiří Žantovský, K ustavující valné hromadě, konané 29. ledna 1941 v Klubu umělců v Mánesu vydal pro svých dvacet členů Kruh krásné knihy v Praze, frontispice Vladimír Sychra, tištěno na papíře Holland Pannekoek ex.: 10/30, náleží panu Vlad. Sychrovi, šité listy v obálce, 14s., obálka nese stopy od polití, jinak dobrý stav

3x sign. kombinová technika L. Kuklík, vyd. Supraphon, Praja, 1988, edice Lyra Pragensis a Polyhymnia, ex.: 6/200, ruční papír z Velkých Losin, pův. kožená vazba, kart. pouzdro, 25s., velmi dobrý stav

sign. lept J. C. Vondrouš, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex.: 153/200, složky sešité nití a volně vložené do obálky, 20s., dobrý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 9

24 x 42

24 x 42

24 x 42

vyd. Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady, 1927, 3. svazek Edice 500. ex.: 53/100, pevná pergamenová vazba se zlacenou ořízkou v pouzdře. VIII+151 stran, svrchu předsádek je patrn malý flek od vody, dobrý stav

nekompletní, vyd. Komenium, Praha 1949, vše značeno v tisku Josef Čapek, obálka opotřebena, dobrý stav

kolorovaný frontispis F. Zelenka, vyd. jako vánoční dar abonentům Knížek pro potěšení, tištěno A) 10 neprodejných výtisků, B) 50 na českém ručním papíru, C) 450 výtisků na českém japanu, tento výtisk má č. III.A, pův. brož, 38s., uvolněný knižní blok, zachovalý stav

1926, Fr. Obzina

Stav: dobrý - opotřebeno - vazba ušpiněná, odřená - místy natržená

2011, Hodder & Stoughton

1970, Olympia

Stav: dobrý, opotřebeno, stránky zažloutlé, poškozen přebal